Za jezdectvím & na farmu

Připravili jsme pro vás tipy na výlety v okolí. Ať už se vydáte pěšky z chalupy a nebo se rozhodnete podívat někam dál, vybírat je z čeho.

Bio Farma Martinice

Bio Farma Martinice

Ve vesnici 

Zaklepete na farmáře a za chvíli odcházíte s čerstvým sýrem, tvarohem, masem a mlékem. 

Farma pod Kopcem

5 km

Místo na kterém si můžete dopřát vyjížďku, či něco dobrého k snědku. Farma prodává kefír, tvaroh, čerstvý sýr, čerstvý sýr ochucený (cibulka, česnek, feferonka, medvědí česnek) a polotvrdý zrající sýr a korbáčky.

Více informací na webu statku.

Mini farma FAMBGERY

10 km

V tomto rodinném zookoutku najdete přes 30 druhů zvířat. Na jejich návštěvu se můžete předem přichystat a naučit se jejich jména, která najdete na webu. 


Kozí farma Prosetín

19 km 

Rokokový zámek Nové Hrady vybudován v letech 1774- 1777 ve stylu francouzských letních sídel. Novým majitelům nebylo jedno jak zámek chátrá a díky jejich snaze se od roku 1997 celý zámecký komplex prochází modernizací.

Podrobnosti naleznete na krásném webu zámku.

 

Pštrosí farma Kamenec

16 km 

Lucký vrch najdete v nadmořské výšce 739m. Svými malebnými a dalekými výhledy na Orlické hory, Jeseníky a údolí řeky Svratky je obdivován několikátou generací turistů. Horská chata na vrcholu s restaurací v přízemí je už jen třešničkou na dortu. Při cestě z hůry nezapomeňte seběhnout do obce Telecí, kde se nachází Lukášova zpívající lípa. Památný strom jehož stáří je odhadováno na více jak 600 let.

 

Za jezdectvím & na farmu

Připravili jsme pro vás tipy na výlety v okolí. Ať už se vydáte pěšky z chalupy a nebo se rozhodnete podívat někam dál, vybírat je z čeho.

Jezdecký klub Pablo Slatiňany

21 km 

Jedna z nejcennějších kulturních památek nacházející se v našem okolí. Zámek byl v roce 1999 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Je unikátní díky pokrytí fasády sgrafitovou výzdobou s psaníčky a figurantními motivy. 

Na zámku to žije. Pořádají zde originální prohlídky speciálně pro děti, ci v netradičních kostýmech. O kterých se dočtete na webu zámku.

 

Jezdecký klub Smrček

20 km 

Jedná se o soubor roubených dobových domků, jejichž výstavba započala v 18. století. Skanzen se nachází v historické části města. Několik objektů je upraveno jako pohádkové expozice, kterou vás provede průvodce. Dále můžete vidět řemeslnická obydlí s manufakturní výrobou a drobné prodejny.

Podrobnosti zde.